TH3D156K035A0700
Mfr.Part #
TH3D156K035A0700
Description
CAP TANT 15UF 10% 35V 2917
Tantalum Capacitors
Width :
4.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
HTS Code :
Capacitance :
15μF
Leakage Current :
0.0053mA
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e4
Type :
Molded
Number of Terminations :
2
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Length :
7.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Ripple Current :
460mA
Voltage - Rated :
35V
Tolerance :
±10%