TH3D156K025F0700
Mfr.Part #
TH3D156K025F0700
Description
CAP TANT 15UF 10% 25V 2917
Length :
7.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Surface Mount
Pbfree Code :
No
Tolerance :
±10%
Leakage Current :
0.0038mA
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Capacitance :
15μF
Packing Method :
TR, 13 INCH
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
JESD-609 Code :
e0
Depth :
4.3mm
Ripple Current :
460mA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
2
Type :
Molded
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height :
2.8mm
Voltage - Rated :
25V