TH3D156K025E0700
Mfr.Part #
TH3D156K025E0700
Description
CAP TANT 15UF 10% 25V 2917
Leakage Current :
0.0038mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
HTS Code :
Pbfree Code :
No
Packing Method :
TR, 7 INCH
Capacitance :
15μF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Depth :
4.3mm
Published :
Tolerance :
±10%
Height :
2.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Type :
Molded
Surface Mount
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Length :
7.3mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Ripple Current :
460mA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
25V