TH3D156K025D0700
Mfr.Part #
TH3D156K025D0700
Description
CAP TANT 15UF 10% 25V 2917
Ripple Current :
460mA
JESD-609 Code :
e3
Length :
7.3mm
Voltage - Rated :
25V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Surface Mount
Height :
2.8mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, 13 INCH
Surface Mount
Type :
Molded
Tape and Reel (TR)
Depth :
4.3mm
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±10%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Capacitance :
15μF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Leakage Current :
0.0038mA