TH3D156K025C0700
Mfr.Part #
TH3D156K025C0700
Description
CAP TANT 15UF 10% 25V 2917
Tolerance :
±10%
Capacitance :
15μF
Packing Method :
TR, 7 INCH
Leakage Current :
0.0038mA
Length :
7.3mm
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
25V
Published :
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
14 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Ratings :
AEC-Q200
Type :
Molded
Ripple Current :
460mA
Height :
2.8mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
4.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm