TH3D156K025A0700
Mfr.Part #
TH3D156K025A0700
Description
CAP TANT 15UF 10% 25V 2917
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±10%
Ripple Current :
460mA
Feature :
Automotive
Width :
4.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Leakage Current :
0.0038mA
Capacitance :
15μF
JESD-609 Code :
e4
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
7.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm