TH3D156K020F0900
Mfr.Part #
TH3D156K020F0900
Description
CAP TANT 15UF 10% 20V 2917
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
2917 (7343 Metric)
Width :
4.2926mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Capacitance :
15μF
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
20V
Length :
7.2898mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Ratings :
AEC-Q200
Type :
Molded
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C