TH3D156K020E0900
Mfr.Part #
TH3D156K020E0900
Description
CAP TANT 15UF 10% 20V 2917
Automotive
Depth :
4.3mm
Polarity :
Polar
Voltage - Rated :
20V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
15μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
7.3mm
Leakage Current :
0.003mA
Ripple Current :
410mA
Packing Method :
TR, 7 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
JESD-609 Code :
e0
14 Weeks
Type :
Molded
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Dissipation Factor :
6 %