TH3D156K020D0900
Mfr.Part #
TH3D156K020D0900
Description
CAP TANT 15UF 10% 20V 2917
Ripple Current :
410mA
Packing Method :
TR, 13 INCH
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Published :
Leakage Current :
0.003mA
JESD-609 Code :
e3
Length :
7.3mm
Automotive
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
4.3mm
Voltage - Rated :
20V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±10%
Pbfree Code :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Capacitance :
15μF