TH3D156K020C0900
Mfr.Part #
TH3D156K020C0900
Description
CAP TANT 15UF 10% 20V 2917
Voltage - Rated :
20V
Capacitance :
15μF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Ripple Current :
410mA
Leakage Current :
0.003mA
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ECCN Code :
EAR99
Width :
4.3mm
Length :
7.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Operating Temperature :
-55°C~150°C