TH3D156K020A0900
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3D156K020A0900
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 15UF 10% 20V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Feature :
Automotive
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±10%
JESD-609 Code :
e4
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ripple Current :
410mA
Leakage Current :
0.003mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Manufacturer Size Code :
D
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
HTS Code :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Width :
4.3mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated :
20V
Type :
Molded
Capacitance :
15μF
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tan Delta :
0.06
Ratings :
AEC-Q200
Packing Method :
TR, 7 INCH
Length :
7.3mm