TH3D107M016F0600
Mfr.Part #
TH3D107M016F0600
Description
CAP TANT 100UF 20% 16V 2917
Tape and Reel (TR)
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
4.3mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16V
Feature :
Automotive
JESD-609 Code :
e0
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Pbfree Code :
No
Length :
7.3mm
Capacitance :
100μF
Leakage Current :
0.016mA
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
TR, 13 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Tan Delta :
0.08
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
ECCN Code :
EAR99
Ripple Current :
500mA