TH3D107M016E0600
Mfr.Part #
TH3D107M016E0600
Description
CAP TANT 100UF 20% 16V 2917
Pbfree Code :
No
Leakage Current :
0.016mA
Ripple Current :
500mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
100μF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
4.3mm
Length :
7.3mm