TH3D107M010E0600
Mfr.Part #
TH3D107M010E0600
Description
CAP TANT 100UF 20% 10V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Published :
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.2898mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
4.2926mm
Capacitance :
100μF
Voltage - Rated :
10V