TH3D107M010D0600
Mfr.Part #
TH3D107M010D0600
Description
CAP TANT 100UF 20% 10V 2917
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tan Delta :
0.08
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
7.3mm
Capacitance :
100μF
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
JESD-609 Code :
e3
Width :
4.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, 13 INCH
Voltage - Rated :
10V
Leakage Current :
0.01mA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Pbfree Code :
yes
Published :
Ripple Current :
500mA