TH3D107M010A0600
Mfr.Part #
TH3D107M010A0600
Description
CAP TANT 100UF 20% 10V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Width :
4.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Pbfree Code :
yes
Ripple Current :
500mA
Published :
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e4
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
10V
Mounting Type :
Surface Mount
Packing Method :
TR, 7 INCH
Tan Delta :
0.08
Capacitance :
100μF
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Length :
7.3mm
Leakage Current :
0.01mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%