TH3D107K016A0600
Mfr.Part #
TH3D107K016A0600
Description
CAP TANT 100UF 10% 16V 2917
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Capacitance :
100μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
D
Width :
4.2926mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
16V
Length :
7.2898mm