TH3D107K010F0600
Mfr.Part #
TH3D107K010F0600
Description
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917
Tolerance :
±10%
Length :
7.3mm
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, 13 INCH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Leakage Current :
0.01mA
Molded
Published :
14 Weeks
Tan Delta :
0.08
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e0
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Ripple Current :
500mA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Pbfree Code :
No
Voltage - Rated :
10V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
100μF
Width :
4.3mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C