TH3D107K010E0600
Mfr.Part #
TH3D107K010E0600
Description
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917
Length :
7.3mm
AEC-Q200
Tan Delta :
0.08
Voltage - Rated :
10V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Pbfree Code :
No
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Leakage Current :
0.01mA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
JESD-609 Code :
e0
HTS Code :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Width :
4.3mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±10%
Capacitance :
100μF
Published :
Ripple Current :
500mA