TH3D107K010D0600
Mfr.Part #
TH3D107K010D0600
Description
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Tan Delta :
0.08
Tolerance :
±10%
Packing Method :
TR, 13 INCH
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Leakage Current :
0.01mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Length :
7.3mm
Voltage - Rated :
10V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
100μF
Type :
Molded
Published :
Pbfree Code :
yes
Ripple Current :
500mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C