TH3D107K010A0600
Mfr.Part #
TH3D107K010A0600
Description
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917
Tantalum Capacitors
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
10V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Leakage Current :
0.01mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Capacitance :
100μF
Ripple Current :
500mA
Tolerance :
±10%
Length :
7.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Ratings :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e4
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Automotive
Width :
4.3mm