TH3D106M050F0800
Mfr.Part #
TH3D106M050F0800
Description
CAP TANT 10UF 20% 50V 2917
Voltage - Rated :
50V
Height :
2.8mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
10μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Type :
Molded
Radiation Hardening :
No
Width :
4.2926mm
Length :
7.2898mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Depth :
4.3mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm