TH3D106M050E0800
Mfr.Part #
TH3D106M050E0800
Description
CAP TANT 10UF 20% 50V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Depth :
4.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
JESD-609 Code :
e0
Automotive
Packing Method :
TR, 7 INCH
Capacitance :
10μF
Height :
2.8mm
Tan Delta :
0.06
Radiation Hardening :
No
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Leakage Current :
0.005mA
Length :
7.3mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Pbfree Code :
No
Ripple Current :
430mA
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V