TH3D106M050D0800
Mfr.Part #
TH3D106M050D0800
Description
CAP TANT 10UF 20% 50V 2917
Tantalum Capacitors
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Depth :
4.3mm
Capacitance :
10μF
1 (Unlimited)
Height :
2.8mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Length :
7.3mm
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, 13 INCH
Ripple Current :
430mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tan Delta :
0.06
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Ratings :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Leakage Current :
0.005mA
Tolerance :
±20%