TH3D106M050A0800
Mfr.Part #
TH3D106M050A0800
Description
CAP TANT 10UF 20% 50V 2917
Depth :
4.3mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
7.3mm
2
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
0.06
JESD-609 Code :
e4
Leakage Current :
0.005mA
Type :
Molded
Voltage - Rated :
50V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Pbfree Code :
yes
Dissipation Factor :
6 %
Polarity :
Polar
Tolerance :
±20%
ECCN Code :
EAR99
Manufacturer Size Code :
D
Ripple Current :
430mA
Capacitance :
10μF
Operating Temperature :
-55°C~150°C