TH3D106M035E0700
Mfr.Part #
TH3D106M035E0700
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2917
Tolerance :
±20%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Packing Method :
TR, 7 INCH
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
AEC-Q200
Pbfree Code :
No
Ripple Current :
460mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Voltage - Rated :
35V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Capacitance :
10μF
Leakage Current :
0.0035mA
Feature :
Automotive
Type :
Molded
Depth :
4.3mm
Published :
Length :
7.3mm
ECCN Code :
EAR99
Height :
2.8mm