TH3D106M035E0300
Mfr.Part #
TH3D106M035E0300
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2917
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Leakage Current :
0.0035mA
Ripple Current :
710mA
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
JESD-609 Code :
e0
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Length :
7.3mm
2917 (7343 Metric)
Width :
4.3mm
Capacitance :
10μF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Voltage - Rated :
35V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm
Tolerance :
±20%