TH3D106M035C0700
Mfr.Part #
TH3D106M035C0700
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2917
Leakage Current :
0.0035mA
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Capacitance :
10μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Voltage - Rated :
35V
Type :
Molded
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
4.3mm
Length :
7.3mm
Ripple Current :
460mA
Height :
2.8mm
2
Manufacturer Size Code :
D
Tolerance :
±20%