TH3D106M035C0300
Mfr.Part #
TH3D106M035C0300
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2917
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
10μF
Leakage Current :
0.0035mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, 7 INCH
Length :
7.3mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Ripple Current :
710mA
Voltage - Rated :
35V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
HTS Code :
Manufacturer Size Code :
D
Tolerance :
±20%
Reach Compliance Code :
Unknown
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Feature :
Automotive
ECCN Code :
EAR99
Published :
Width :
4.3mm