TH3D106M025F0900
Mfr.Part #
TH3D106M025F0900
Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2917
Length :
7.3mm
Pbfree Code :
No
Leakage Current :
0.0025mA
Factory Lead Time :
14 Weeks
Type :
Molded
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Packing Method :
TR, 13 INCH
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e0
Depth :
4.3mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
TANTAMOUNT®, TH3
Height :
2.8mm
Capacitance :
10μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Published :
Tolerance :
±20%
Manufacturer Size Code :
D
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Voltage - Rated :
25V
Ripple Current :
410mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C