TH3D106M025E0900
Mfr.Part #
TH3D106M025E0900
Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2917
Tantalum Capacitors
Manufacturer Size Code :
D
Depth :
4.3mm
Type :
Molded
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Ripple Current :
410mA
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Feature :
Automotive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
10μF
TANTAMOUNT®, TH3
Height :
2.8mm
HTS Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Leakage Current :
0.0025mA
JESD-609 Code :
e0
Length :
7.3mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Pbfree Code :
No
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
25V