TH3D106M025D0900
Mfr.Part #
TH3D106M025D0900
Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
7.2898mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Type :
Molded
Tolerance :
±20%
2917 (7343 Metric)
Manufacturer Size Code :
D
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Depth :
4.3mm
Surface Mount
Width :
4.2926mm
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated :
25V
Height :
2.8mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C