TH3D106M025C0900
Mfr.Part #
TH3D106M025C0900
Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Depth :
4.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Height :
2.8mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Capacitance :
10μF
Tolerance :
±20%
Length :
7.3mm
Leakage Current :
0.0025mA
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Ripple Current :
410mA
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~150°C