TH3D106M025A0900
Mfr.Part #
TH3D106M025A0900
Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2917
AEC-Q200
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Feature :
Automotive
Polarity :
Polar
Depth :
4.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Leakage Current :
0.0025mA
Tolerance :
±20%
ECCN Code :
EAR99
Ripple Current :
410mA
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Manufacturer Size Code :
D
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e4
Length :
7.3mm
Type :
Molded
Voltage - Rated :
25V
Dissipation Factor :
6 %
Capacitance :
10μF
Packing Method :
TR, 7 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Operating Temperature :
-55°C~150°C