TH3D106K050F0800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3D106K050F0800
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 10% 50V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Tolerance :
±10%
Pbfree Code :
No
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Height :
2.8mm
Length :
7.3mm
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Packing Method :
TR, 13 INCH
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Manufacturer Size Code :
D
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tan Delta :
0.06
Ripple Current :
430mA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
10μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
JESD-609 Code :
e0
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Type :
Molded
Published :
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Leakage Current :
0.005mA
Voltage - Rated :
50V
Depth :
4.3mm
Mount :
Surface Mount
HTS Code :
Feature :
Automotive
Factory Lead Time :
14 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V