T55V157M010C0045
Mfr.Part #
T55V157M010C0045
Description
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
2917 (7343 Metric)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
150µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm @ 100kHz
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~105°C