T55V157M010C0015
Mfr.Part #
T55V157M010C0015
Description
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
Stock
541
In Stock :
541
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
150µF
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated DC :
10V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
10V