T55V107M010C0045
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T55V107M010C0045
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 100UF 10V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Molded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
10V
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
100μF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm @ 100kHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Manufacturer Size Code :
V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
10V