T55V157M010C0025
Mfr.Part #
T55V157M010C0025
Description
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~105°C
vPolyTan™ T55
Case Code (Metric) :
Length :
7.2898mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
150µF
Factory Lead Time :
14 Weeks
ROHS3 Compliant
Width :
4.2926mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
105°C