T55V157M004C0015
Mfr.Part #
T55V157M004C0015
Description
CAP TANT POLY 150UF 4V 2917
Stock
800
In Stock :
800
V
Voltage - Rated DC :
4V
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15mOhm @ 100kHz
Published :
2017
Capacitance :
150µF
Voltage - Rated :
4V
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C