T55V157M6R3C0035
Mfr.Part #
T55V157M6R3C0035
Description
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35mOhm @ 100kHz
2917 (7343 Metric)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Capacitance :
150µF
Voltage - Rated :
6.3V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±20%