T55V107M016C0050
Mfr.Part #
T55V107M016C0050
Description
CAP TANT POLY 100UF 16V 2917
Stock
850
In Stock :
850
Capacitance :
100μF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Case Code (Metric) :
7343
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
105°C
Case Code (Imperial) :
2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50mOhm @ 100kHz
Voltage - Rated DC :
16V
Width :
4.2926mm
Voltage - Rated :
16V
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Manufacturer Size Code :
V
Mount :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Surface Mount
Published :
Series :
vPolyTan™ T55
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.2898mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~105°C