ROX400900MFKF5
Mfr.Part #
ROX400900MFKF5
Description
RES 900M OHM 1% 16.8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
900mOhms
Power (Watts) :
16.8W
Datasheets
ROX400900MFKF5
Vishay / Dale ROX400900MFKF5
900MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,