ROX40075M0GNEM
Mfr.Part #
ROX40075M0GNEM
Description
RES 75M OHM 2% 16.8W AXIAL
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Published :
Power (Watts) :
16.8W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
75mOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX40075M0GNEM
Vishay / Dale ROX40075M0GNEM
75MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,