ROX40050M0GHF5
Mfr.Part #
ROX40050M0GHF5
Description
RES 50M OHM 2% 16.8W AXIAL
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Power (Watts) :
16.8W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
50mOhm
Datasheets
ROX40050M0GHF5
Vishay / Dale ROX40050M0GHF5
50MOhm, 16.8W, Metal Oxide Film,