ROX40050M0FNF5
Mfr.Part #
ROX40050M0FNF5
Description
RES 50M OHM 1% 16.8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Power (Watts) :
16.8W
Resistance :
50mOhm
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
ROX40050M0FNF5
Vishay / Dale ROX40050M0FNF5
50MOhm, 16.8W, Metal Oxide Film,