ROX40050K0FKF5
Mfr.Part #
ROX40050K0FKF5
Description
RES 50K OHM 1% 16.8W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Resistance :
50kOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Power (Watts) :
16.8W
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
ROX40050K0FKF5
Vishay / Dale ROX40050K0FKF5
50kOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,