ROX400500KGNF5
Mfr.Part #
ROX400500KGNF5
Description
RES 500K OHM 2% 16.8W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
16.8W
Resistance :
500kOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Bulk
Supplier Device Package :
Datasheets
ROX400500KGNF5
Vishay / Dale ROX400500KGNF5
500kOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,