ROX4002M05FHF5
Mfr.Part #
ROX4002M05FHF5
Description
RES 2.05M OHM 1% 16.8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Axial
Published :
Resistance :
2.05MOhms
Power (Watts) :
16.8W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Supplier Device Package :
Datasheets
ROX4002M05FHF5
Vishay / Dale ROX4002M05FHF5
2.05MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,