ROX400200MFKF5
Mfr.Part #
ROX400200MFKF5
Description
RES 200M OHM 1% 16.8W AXIAL
Power (Watts) :
16.8W
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
200mOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX400200MFKF5
Vishay / Dale ROX400200MFKF5
200MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,